Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
facebook
^DO GÓRY^

 • 1 Witamy na stronie
  Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku
 • 2 Szkoła dla Ciebie !
  Szkoła z przyszłością
 • 3 Szkoła dla Ciebie !
  To Szkoła dla Ciebie
 • 4 "Nowoczesna edukacja - kompetentny pracownik"
  Realizujemy projekt
 • 5 Kierunki kształcenia :
  Turystyka, Drogownictwo, Geodezja, Budownictwo Ochrona Środowiska, Technologia Żywności, Architektura Krajobrazu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, SZKOŁA DLA CIEBIE!

  
  
  

Wycieczka do Asyżu i Perugii

   Sobota, wolna od staży, to kolejna okazja do zderzenia się z historią Imperium Rzymskiego i średniowiecza. Wycieczka do Asyżu i Perugii dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. W Asyżu zwiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, w której zachowała się do dnia dzisiejszego „cząsteczka” - Purciunkula – pierwotna kaplica wybudowana przez św. Franciszka. Jest to również miejsce jego życia z istotnymi zachowanymi śladami. Na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO wpisana jest Bazylika - miejsce pochówku św. Franciszka, do której pielgrzymują wierni z całego świata. W jej wnętrzu mogliśmy podziwiać freski, ukazujące życie świętego, po raz pierwszy w historii przedstawiające perspektywę i emocje ludzi. 

   Mieliśmy również okazję podziwiać, m.in. starożytną fasadę świątyni Minewry (2 tys. lat!) na placu ratuszowym – starożytne Forum Romanum. Kolejnym miejscem naszej podróży po regionie Umbria była Perugia – miejscowość z prawdziwym podziemnym miastem i zamkiem oraz wieloma innymi średniowiecznymi zabytkami.

   „Nikt nie opowiada tak, jak Ona …” - specjalne podziękowania Pani Beacie i dziewczętom: Patrycji i Oli z II OT za przygotowanie przewodników po Asyżu. Dzięki nim historia św. Klary, św. Franciszka i św. Damiana została przedstawiona w bardzo przystępny i interesujący sposób.

WIDGET-RADIO5

Mała Sala Gimnastyczna
Stadion z imieniem !
Widok Hol 1 piętro

 Zobacz Widok ulicy - Street View (kliknij)

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku | 2013