Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
facebook
^DO GÓRY^

 • 1 Witamy na stronie
  Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku
 • 2 Szkoła dla Ciebie !
  Szkoła z przyszłością
 • 3 Szkoła dla Ciebie !
  To Szkoła dla Ciebie
 • 4 "Nowoczesna edukacja - kompetentny pracownik"
  Realizujemy projekt
 • 5 Kierunki kształcenia :
  Turystyka, Drogownictwo, Geodezja, Budownictwo Ochrona Środowiska, Technologia Żywności, Architektura Krajobrazu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, SZKOŁA DLA CIEBIE!

  
  
  

2013/2014

Szkolne wybory 2013

Skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego :

Przewodniczący: Piotr Kossak
1 Zastępca: Ola Nitupska
2 Zastępca: Krzysztof Wierzbicki
3 Zastępca: Alicja Bartoszewicz
Sekretarz: Natalia Bobrzyk
Członkowie: Kasia Andruk, Ania Wiśniewska, Marta Nosek, Łukasz Kruszewski, Jasek Stankiewicz
Opiekun SU: Agnieszka Łukaszewicz, Katarzyna Mosiej

ZOBACZ: https://www.facebook.com/events/320931391382552/


Najmłodszy menadżer MLM p. Michał Alczyszyn w naszej szkole

Dnia 7 października 2013r. odwiedził naszą szkołę najmłodszy menadżer MLM
p. Michał Alczyszyn, inicjator ogólnopolskiego programu motywującego uczniów do działania „I Ty odnieś sukces”.
Cele programu:
 • Zwiększenie świadomości odbiorców na otaczające ich perspektywy finansowe;
 • Wsparcie oraz motywacja młodzieży do odnoszenia sukcesów;
 • Zainspirowanie słuchaczy do podjęcia działania i samorealizacji;
Utwierdzenie, iż rozwój osobisty oraz edukacja pozwalają osiągnąć

zamierzone cele,
 • Ukazanie obecnego rynku i przeszkód, które mogą spotkać młodego przedsiębiorcę.
Uczniowie uczestniczący w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem słuchali, tego o czym mówił do nich ich rówieśnik:
„Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, wykreśl ze swojego słownika pojęcie „niemożliwe”. A tak naprawdę to sekretem sukcesu jest wytrwanie przy celu!"

Światowy Dzień Monitoringu Wód 2013

Już po raz kolejny uczniowie klas o kierunku kształcenia ochrona środowiska badali parametry wody jeziora Selment w Szeligach k. Ełku. Organizatorem akcji była firma Animex Foods sp. z o.o. Oddział w Ełku. Obchody Światowego Dnia Monitoringu Wód rozpoczęły się od krótki prelekcji o zasadach ochrony środowiska oraz działaniach Animex Foods na rzecz zrównoważonego rozwoju. Prelekcję wygłosiła p. Ewelina Kościuczuk z firmy Animex Foods Oddział w Ełku. Następnie uczniowie określili podstawowe parametry wody jeziora Selment- pH, przezroczystość, temperaturę, zawartość tlenu, zawartość azotanów, fosforanów, azotynów. Po części badawczej rozpoczęła się część konkursowa. Drużyny miały za zadanie przygotować plakat promujący ochronę wód, ułożyć przysłowia o wodzie z rozsypanki wyrazowej, wypisać rzeczowniki do słowa "woda" oraz odgadnąć wyrazy związane ze środowiskiem wodnym na podstawie podanych skojarzeń. Zabawa połączona z nauką wyłoniła drużynę zwycięską, którą tworzyli Anna, Paulina, Beata i Jakub z klasy IVO.


Uczniowie obsługi turystycznej w Urzędzie Miasta w Ełku

W dniu 20 września 2013 klasa II i IV OT pod opieką p. Agnieszki Korzenieckiej-Duenas i p. Doroty Nartowicz uczestniczyła w szkoleniu w Urzędzie Miasta w Ełku. Podczas tych zajęć uczniowie uzyskali niezbędną wiedzę dotycząca uruchomienia własnej działalność gospodarczej.

Wyjazd do Wilna

„…nie tylko ten się dowie, kto Cię stracił…” – to tytuł projektu, który rozpoczęliśmy w poprzednim roku szkolnym, a wycieczka do Wilna jest jednym z końcowych jego etapów. Projekt zakładał poznanie życia i działalności Jędrzeja Śniadeckiego i Adama Mickiewicza oraz wskazanie ich związków z Wilnem i okolicami. 03 października 2013 młodzież z ZS nr 1 i z ZS nr 3 uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej pod opieką Pań: Wandy Skawińskiej, Małgorzaty Wiszniewskiej, Agnieszki Korzenieckiej – Duenas, Jolanty Opaluch i Leokadii Hałko.
Przewodnikiem po Wilnie była Pani Jadwiga Szlachtowicz nauczycielka matematyki i muzyki w jednej z wileńskich szkół. Młodzież zwiedzała Cmentarz na Rossie, zabytki kultu religijnego: znane kościoły: Św. Piotra i Pawła, Ducha Świętego, cerkiew oraz Ostrą Bramę. Byliśmy również na Uniwersytecie Wileńskim oraz próbowaliśmy tradycyjnych wileńskich potraw takich jak np.: cepeliny.
Wyjazd był bardzo udany pod względem bogactwa przepięknych krajobrazów podziwianych z Góry Trzech Krzyży, pod względem słonecznej pogody, wiedzy uzyskanej od wspaniałej pani przewodnik, która uczyła nas także liczenia i śpiewania w języku litewskim i dobrego humoru, który nie opuszczał uczestników wyjazdu.

XIII Dzień Papieski w Ełku

2 października 2013 r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorsko – wokalny w ramach XIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem: Jan Paweł II Papież Dialogu.
W konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 8 osób z naszej szkoły, którzy recytowali wiersze i przemówienia napisane jeszcze przez Karola Wojtyłę i późniejszego papieża Jana Pawła II oraz śpiewali utwory muzyczne związane z twórczością i osobą Jana Pawła II.
 
W konkursie recytatorskim uczestniczyli następujący uczniowie Kamila Tyl z kl. IIa, Dawid Zera z kl.IG, Natalia Zarzecka i Kinga Arendt z kl.IVT, Kinga Olszewska i Magdalena Wlizło z kl. IIA oraz Aleksandra Nitupska z kl. IIOT. W konkursie wokalnym udział wzięła Karolina Karwowska z kl. IVOT. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Beata Czaplicka i Jolanta Opaluch.
Jury w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznało I miejsce Karolinie Karwowskiej za wykonanie piosenki pt.: „Strumień” z repertuaru Tu es Petrus, a II miejsce zajęła Kamila Tyl za recytację wiersza Karola Wojtyły ze zbioru: „Wybrzeża pełne ciszy” – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Gratulujemy!
Słynna lekkoatletka już za kilka dni stanie się oficjalną patronką stadionu przy Zespole Szkół nr 1. Nowoczesny obiekt od środy 25 września będzie nosił imię utytułowanej sportsmenki.

Radni Powiatu Ełckiego decyzję o tym, kto będzie patronował obiektowi podjęli 20 czerwca. Oficjalne uroczystości odbędą się w środę 25 września w Zespole Szkół nr 1 przy ul. 11 Listopada 24.

Z tej okazji do Ełku przyjedzie wielu znakomitych gości, m.in.:

- Piotr Małachowski, wicemistrz świata i wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem,

- Joanna Fiodorow, wicemistrzyni Europy w rzucie młotem

- Dariusz Goździak, złoty medalista olimpijski w pięcioboju, przedstawiciel PKOL

- Robert Skolimowski, polski sztangista, medalista mistrzostw świata, przedstawiciel Fundacji Kamili Skolimowskiej

- Marcin Rosengarten, dyrektor i menadżer memoriału Kamili Skolimowskiej

Program uroczystości:

9.00 – 11.00 – zawody lekkoatletyczne młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych
z powiatu ełckiego

11.00 – 12.00 – wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 i zaproszonych gości; odsłonięcie i poświęcenie tablicy K. Skolimowskiej, ceremoniał z flagą olimpijską, apel olimpijski

12.00- 12.35 – konkurencje pokazowe, w których udział wezmą: młociarki AZS AWF Warszawa oraz tyczkarze: AZS AWF Warszawa, Klub „Warszawianka”, UKS „Kusy” Warszawa

12.40 – wręczenie nagród zwycięzcom zawodów lekkoatletycznych


Jedna z największych inwestycji Powiatu Ełckiego już zakończona.Na otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 1 przyjechała minister sportu Joanna Mucha. Wstęgę uroczyście przecinali Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, starosta ełcki Krzysztof Piłat oraz przedstawiciele ełckich władz samorządowych i wykonawcy inwestycji.

Nowy sprzęt do uprawiania takich dyscyplin jak rzut dyskiem, skok o tyczce czy rzut oszczepem przetestowali uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku i Warszawy. Już nic nie przypomina zaniedbanego obiektu, jaki był w tym miejscu jeszcze kilka lat temu.

-Na ten obiekt czekamy od 2005 roku, wtedy zaczęła powstawać pierwsza dokumentacja – mówiła Danuta Wojtowicz, dyrektor ZS1. – Dzięki temu nowemu stadionowi będziemy mogli kontynuować chlubne sportowe tradycje szkolne.

Tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 do Ełku przyjechała minister Joanna Mucha. Minister podkreślała, że w erze piłki nożnej otwieranie stadionów lekkoatletycznych to dla niej przyjemność.

Kiedy odbieram inwestycje, wszystkim mówię, żeby pozwolili tej inwestycji się „niszczyć” – powiedziała Joanna Mucha. – To jest miejsce, gdzie każda rysa to pot naszych zawodników, ludzi, którzy tutaj szlifują swój charakter.

Ełk ma tradycje lekkoatletyczne, obecnie kontynuują je zawodnicy KS Pojezierze Ełckie.

- Musimy odbudować lekką atletykę w Ełku – przyznał starosta Krzysztof Piłat. – Mamy kim i mamy na czym te założenia realizować. Jestem dumny, że jest w Ełku taki obiekt.
Jego użytkownicy mają do dyspozycji bieżnię, boisko do piłki ręcznej 20×40 m, do siatkówki 9×18 m i do koszykówki 15×28 m oraz korty tenisowe. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony, a na trybunach może zasiąść nawet 600 osób. Po godz. 16 będzie udostępniany mieszkańcom miasta i powiatu, do tej godziny korzystać będą z niego uczniowie ełckich szkół.

Przebudowa stadionu kosztowała 5,6 mln zł, prawie milion złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Wystąpili lekkoatleci, przybyli znamienici goście

25 września uroczyście zostało nadane imię Stadionowi przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku. Obiekt lekkoatletyczny nosić będzie imię Kamili Skolimowskiej.

Imprezę rozpoczęły zawody lekkoatletyczne młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ełckiego. Wśród zaproszonych gości byli rodzice Kamili- Państwo Teresa i Robert Skolimowscy. Podczas przemówień poprzedzających odsłonięcie pamiątkowej tablicy tata mistrzyni powiedział - Mam nadzieję, że za sprawą Kamili w Ełku i okolicznych miejscowościach przybędzie utalentowanych sportowców, w tym lekkoatletów.

Przemawiał także między innymi Krzysztof Piłat, starosta powiatu ełckiego. - Mam nadzieję, że na tym stadionie powrócą najlepsze tradycje lekkoatletyczne miasta i powiatu.
Po poświęceniu pamiątkowej tablicy przez księdza Jarosława Dąbrowskiego, duchowny zdradził, że sam osobiście szlifował niegdyś na tym obiekcie umiejętności sprinterskie. Podczas środowych uroczystości nie zabrakło utalentowanych sportowców. Był między innymi Piotr Małachowski- II wicemistrz świata i wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, który bardzo ciepło wspomina Kamilę Skolimowską. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkurencje pokazowe, na które zaproszono: młociarki AZS AWF Warszawa oraz tyczkarzy: AZS AWF Warszawa, Klub „Warszawianka”, UKS „Kusy” Warszawa. Uroczystości zwieńczyło wręczenie nagród zwycięzcom zawodów lekkoatletycznych.
Przypomnijmy- Kamila Skolimowska to wybitna polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Sydney w 2000 roku w rzucie młotem. Miała wtedy niecałe 18 lat, gdy wywalczyła tam złoto. Zmarła niespodziewanie niemal 4,5 roku temu podczas zgrupowania w Portugalii. O tym, by patronem stadionu była właśnie Skolimowska, zdecydowała społeczność ZS nr 1. Pod uwagę brany był również wybitny pięściarz Jerzy Kulej.
Sponsorami i fundatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku Sp. z o. o. oraz Fundacja Kamili Skolimowskiej.

WIDGET-RADIO5

Mała Sala Gimnastyczna
Stadion z imieniem !
Widok Hol 1 piętro

 Zobacz Widok ulicy - Street View (kliknij)

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku | 2013