Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
facebook
^DO GÓRY^

 • 1 Witamy na stronie
  Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku
 • 2 Szkoła dla Ciebie !
  Szkoła z przyszłością
 • 3 Szkoła dla Ciebie !
  To Szkoła dla Ciebie
 • 4 "Nowoczesna edukacja - kompetentny pracownik"
  Realizujemy projekt
 • 5 Kierunki kształcenia :
  Turystyka, Drogownictwo, Geodezja, Budownictwo Ochrona Środowiska, Technologia Żywności, Architektura Krajobrazu, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, SZKOŁA DLA CIEBIE!

  
  
  

SZKOŁA MARZEŃ

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE - "KOMPUTER W PRACY TECHNOLOGA ŻYWNOŚCI"

Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji projektu "Szkoła Marzeń" już od 21 października 2005 roku .Prowadzone będą przez cały rok szkolny 2005/2006 równolegle w trzech grupach.

Cel zajęć: rozwijanie zainteresowań z zakresu technologii żywności z zastosowaniem technologii IT. Kształtowanie umiejętności posługiwania się informacjami z różnych źródeł, przetwarzanie tych informacji oraz tworzenie pakietu edukacyjnego.

Zajęcia prowadzone są w pracowni komputerowej nr 49 z wykorzystaniem IT metodą projektów. Efektem końcowym zajęć będą prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów zawierające pakiet edukacyjny z zakresu:

 • Przetwórstwo zbóż - produkcja makaronu
 • Przetwórstwo mleczarskie - produkcja mleka pasteryzowanego
 • Przetwórstwo mięsa - produkcja wędzonek
 • Przetwórstwo owocowo-warzywne - produkcja koncentratu pomidorowego
 • Przetwórstwo ziemniaków - produkcja czipsów ziemniaczanych
 • Przetwórstwo surowców olejarskich - produkcja margaryny
 • Przemysł fermentacyjny - produkcja piwa.

W I semestrze zajęcia prowadzi pani Danuta Wojtowicz z uczniami klasy IV oraz pani Grażyna Ozorowska z uczniami klas I, II i III.

W II semestrze zajęcia prowadzić będzie pani Danuta Wojtowicz oraz Iwona Piaścik.

Ruszyła "Szkoła marzeń"

I spotkanie Koła Ekologicznego w ramach programu "Szkoła marzeń"

Uczniowie klas technikum o kierunku kształcenia ochrona środowiska rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego "Nasze środowisko przyrodnicze zmienia się".

   

Na pierwszym spotkaniu uczniowie zostali zapoznali z celem projektu i tematyką kolejnych spotkań oraz zakresem i metodyką badań wód powierzchniowych. Dalsza część spotkania miała formę warsztatów. Po krótkim instruktażu uczniowie samodzielnie oznaczali parametry chemiczne oraz biologiczne wody z jeziora Ełk.

   
   

Uczniowie uczestniczący w zajęciach:

kl. IO kl. IIO
Mariola Fidura Agnieszka Grys
Paulina Gwiazdowska Wioletta Lipińska
Dorota Wielgat Anna Sadowska
Konrad Kruczyński Ewelina Kleszczewska
Michał Pienążek Wioletta Kozak
Robert Dobrydnio Joanna Stasiukiewicz

Opiekunowie: Izabella Kasprzak, Małgorzata Niedźwiedzka

"Szkoła marzeń" w Zespole Szkół nr 1 w Ełku

Najważniejszym celem programu "Szkoła marzeń" w naszej szkole jest pomoc uczniom z problemami w nauce, zwiększenie szans edukacyjnych uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, wspieranie w poszukiwaniu dobra i mądrości życiowej, budowanie dobrych relacji w szkole, motywowanie do przedsiębiorczości, wdrażanie do samodoskonalenia zawodowego, kształtowanie świadomości ekologicznej, zapoznanie uczniów z problemami współczesnego świata, propagowanie zdrowego stylu życia, ułatwianie uczniom gimnazjum bezstresowego przejścia na wyższy etap edukacji.

Projekt realizowany w Technikum nr 1 obejmować będzie działania:

 • "Komputer w pracy technologa żywności",
 • "Każdy uczeń może nauczyć się więcej"
 • "Jesteśmy zgraną szkołą"
 • "Miniprzedsiębiorstwo-Uczniowski Biznesklub"
 • "projekt badawczy "Nasze środowisko przyrodnicze zmienia się"
 • "warsztaty i projekty edukacyjne "Młodzież wobec problemów współczesnego świata", "Ełk-mała ojczyzna", "Uczeń aktywnym obywatelem gminy", "Międzyszkolny dzień sportu"

W różnych działaniach projektu udział weźmie 790 uczniów co oznacza, że wielu uczniów uczestniczyć będzie w kilku działaniach. W realizacji działań przewidziana jest współpraca z rodzicami, lokalnymi samorządami i jednostkami im podległymi oraz gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi, które zadeklarowały chęć współpracy w ramach projektu.

Projekt opracował zespół: Danuta Wojtowicz, Wanda Skawińska, Grażyna Ozorowska, Marzena Petelska, Iwona Piaścik, Małgorzata Kraszewska, Wanda Fadrowska, Izabella Kasprzak, Małgorzat Niedźwiedzka, Maria Salwowska, Agnieszka Korzeniecka - Duenas, Józef Jabłoński, Dorota Dąbrowska, Janina Bogdanowicz - Osewska

MENU GŁÓWNE

WIDGET-RADIO5

Mała Sala Gimnastyczna
Stadion z imieniem !
Widok Hol 1 piętro

 Zobacz Widok ulicy - Street View (kliknij)

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku | 2013